17:53
Конкурс читців ім.Т.Г.Шевченка

               «Я так її, я так люблю мою Україну...»

25 лютого 2015 року в місті Обухові з метою духовного виховання дітей та молоді, пошуку і підтримки талановитих майстрів художнього слова пройшов міський етап ХХІV обласного огляд-конкурсу читців імені Т.Г.Шевченка.

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім'я і у нашого народу — Тарас Шевченко. Не було у неньки України сина, який так ніжно й віддано любив свій народ, так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим. Тому дуже сумлінно підготувались учні загальноосвітніх навчальних закладів міста та вихованці ЦТДЮМ «Романтик» до щорічного огляд-конкурсу читців імені Т.Г.Шевченка. На розгляд журі свою виконавську майстерність представили 21 учасник.

Щиро, від серця, дуже проникливо, а іноді зі сльозами на очах і в голосі декламували юні читці твори Тараса Григоровича Шевченка, сучасних українських поетів та свої власні поезії. Найгостріші соціальні драми і найтонші нюанси інтимного, гнівний біль безправства, неволі, хвилин розпачу, смутки знівеченого життя, мужність і ніжність його лірики, голос потоптаної і пробудженої людської гідності, віковічні визвольні прагнення українського народу, самовіддана любов своєї Батьківщини лунали з вуст конкурсантів.

Дуже складно було для членів журі визначити найкращих. Гран-прі отримав вихованець ЦТДЮМ «Романтик» Андрій Шевченко, який на розсуд журі та глядачів представив уривок з поеми «Кавказ» Тараса Григоровича Шевченко, поезії Олександра Драндара «Гра у війну» та Анастасії Дмитрук «Нам ніколи не бути братами». Поділили І місце вихованка ЦТДЮМ «Романтик» Гитун Марія та учень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Терпило Владислав. Вони читали поезії Т.Г.Шевченка, І.Франка, Л.Скирда, Б.Олійника, О.Самійленка. Від початку до кінця конкурс був перейнятий почуттям, яке виражається шевченківськими словами:

«Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого бога,

За неї душу погублю!»

   

 

 

 

Категорія: Результати конкурсів | Переглядів: 321 | Додав: romantik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: