16:47
Естафета пам'яті "Ніколи знову"

Естафета пам’яті «Ніколи знову»

''''''''''''''''Триває Всеукраїнська історико-краєзнавча туристична естафета пам’яті -«А ми тую славу збережемо…», присвячена 70-річчю визволення України від фашистських загарбників. Старт естафети відбувся 22 червня у місті Буча.  А  вихованці Обухівського міського центру творчості дітей, юнацтва та молоді  «Романтик» розпочали туристстичну естафету пам’яті 25 липня.            Вона почалася з відвіден краєзнавчого музею міста. Директор музею - Домотенко Юрій Корнійович, поділився з дітьми спогадами  про  страшні часи гітлерівської  окупації,  показав панораму військових боїв в Трипіллі, імпровізований окоп з касками, зброєю та патронами, численні документи. Все це живі докази злочинів фашистів та жахів війни. Юрій Корнійович запропонував відвідати героїчні місця Обухівщини а на сам кінець  побажав усім нам миру.      

         Далі  діти направилися до СЗОШ І-ІІІст. №1 ім. А.Малишка, щоб увічнити пам’ять жертв Обухівської трагедії  1943р. На будівлі школи  встановлено меморіальну дошку з написом, що схвилювала до сліз «Пам’яті учнів і жителів Обухівщини, які пішли у  вічність…».  Саме  сюди,  до школи в часи війни,  фашисти звозили жителів міста та району – жінок, дітей , стариків , знущалися з них, катували . А в ніч на 1 липня погнали до урочища на Трипільські поля і там розстріляли, скинули у рів та закопали.

      Важко було підходити до місця, де 700 життів, нездійсненних мрій схоронило урочище Розкопана. Мовчки прибрали пам’ятник… Хвилина мовчання,важкі роздуми, квіти загиблим і єдине бажання сказати «Ні – війні!»  

          Попереду ще літо і діти будуть упорядковувати місця захоронень загиблих воїнів, Памʼятники героям Великої Вітчизняної війни,  зустрічатимуться з ветеранами та дітьми війни, сім’ями загиблих і померлих учасників війни, надаватимуть їм допомогу. 

 

 

Переглядів: 431 | Додав: romantik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: